Tydzień polsko - czeski

Utworzono dnia 14.06.2021

Jednym z działań integrujących dzieci z Polski i Czech był przeprowadzony w obu placówkach tydzień polsko - czeski. Była to okazja do przybliżenia wiedzy o obu krajach, poznania kultur, języka, symboli narodowych. Miało to na celu przełamanie barier językowych oraz naukę tolerancji i wzajemnej akceptacji niezależnie od pochodzenia.

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

„Kulturowe spotkania z Bolkiem i Lolkiem oraz Krecikiem Międzylesie - Kraliky”

Tydzień polski i czeski - 07 - 11.06.2021r.

W ramach realizowanego projektu unijnego „ Kulturowe spotkania z Bolkiem i Lolkiem oraz Krecikiem, Międzylesie -Kraliki” w dniach 7- 11.06.2021r. odbył się w naszym przedszkolu  „Tydzień polsko czeski” . Dzieci z przedszkola czeskiego w Kralikach  wraz z naszymi dziećmi wzięły udział w zajęciach językowych o raz plastycznych w których zapoznały się z nazwami części ciała w obu językach oraz tworzyły flagi Polski i Czech. Zajęcia odbyły się w nowo wyremontowanej sali przedszkolnej wraz z zapleczem sanitarnym dzieci korzystały z nowo zakupionych mebli ( stoły, krzesełka, regały) oraz korzystały z tablicy interaktywnej ucząc się części ciała. Wszyscy uczestnicy spotkania korzystali z poczęstunku również zakupionego ze środków projektu. To był dobry czas, na nawiązywanie relacji, zawieranie znajomości, naukę języka.  Po rozstaniu się goście wrócili do swojego przedszkola i tak jak i my dalej zdobywaliśmy wiedzę na temat naszych przyjaciół. W tygodniu czeskim spacerowaliśmy wirtualnie po Pradze i Warszawie to dzięki nowo zakupionej tablicy interaktywnej i laptopowi dzięki którym jakość oglądania była bardzo dobra. Jedliśmy czeskie potrawy, oglądaliśmy czeskie bajki i uczyliśmy się pląsów i tańców czeskich.