O instytucji

Nasze przedszkole istnieje od 1991. Do obwodu przedszkola należą miasto Międzylsie i wsie: Boboszów, Dolnik, Goworów, Jodłów, Kamieńczyk, Lesica, Nagodzice, Pisary, Potoczek, Roztoki, Smreczyna i Szklarnia.

Jesteśmy przedszkolem pięcioodziałowym, gotowych na przyjęcie dzieci w wieku 3-6 lat. Dzieci objęte naszą opieką mogą przebywać w przedszkolu w godzinach 6.30 - 15.30. W tym czasie mogą korzystać z trzech pysznych posiłków, przygotowywanych w przedszkolnej kuchni: śniadania, dwudaniowego obiadu oraz podwieczorku.

Przedszkolakami zajmuje sie zespół wykwalifikowanych pedagogów i troskliwych pracowników obsługi. Kwalifikacje i umiejętności kadry pedagogicznej decydują o jakości pracy placówki. Rodzice otrzymują pełną informację o postępach ich dziecka, mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych. To sprawia, że oddziaływania przedszkola i domu są sprzężone, a rodzice są naszymi partnerami w tworzeniu klimatu, działalności dydaktycznej i zarządzaniu placówką.

Realizowany przez nas system wychowawczy i działania edukacyjne sprzyjają wyzwalaniu aktywności własnej dzieci i służą osiąganiu przez nie gotowości szkolnej na wysokim poziomie. Prowadzone w przedszkolu obserwacje pedagogiczne i diagnozy wykorzystywane są do indywidualnego doboru metod wychowawczych i dydaktycznych, dzięki czemu dzieci rozwijają się w indywidualnym tempie, zgodnie z własnym potencjałem i chęciami.

Przedszkole jest powiązane licznymi więzami współpracy z instytucjami środowiska lokalnego, sąsiednimi placówkami oświatowymi. Korzysta z ich doświadczeń, pomocy, a także włącza czynne środowisko lokalne do współpracy poprzez różnorodne działania integrujące.

Kwiecień 2021