Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O instytucji

Nasze przedszkole istnieje od 1991. Do obwodu przedszkola należą miasto Międzylsie i wsie: Boboszów, Dolnik, Goworów, Jodłów, Kamieńczyk, Lesica, Nagodzice, Pisary, Potoczek, Roztoki, Smreczyna i Szklarnia.

Jesteśmy przedszkolem pięcioodziałowym, gotowych na przyjęcie dzieci w wieku 3-6 lat. Dzieci objęte naszą opieką mogą przebywać w przedszkolu w godzinach 6.30 - 15.30. W tym czasie mogą korzystać z trzech pysznych posiłków, przygotowywanych w przedszkolnej kuchni: śniadania, dwudaniowego obiadu oraz podwieczorku.

Przedszkolakami zajmuje sie zespół wykwalifikowanych pedagogów i troskliwych pracowników obsługi. Kwalifikacje i umiejętności kadry pedagogicznej decydują o jakości pracy placówki. Rodzice otrzymują pełną informację o postępach ich dziecka, mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych. To sprawia, że oddziaływania przedszkola i domu są sprzężone, a rodzice są naszymi partnerami w tworzeniu klimatu, działalności dydaktycznej i zarządzaniu placówką.

Realizowany przez nas system wychowawczy i działania edukacyjne sprzyjają wyzwalaniu aktywności własnej dzieci i służą osiąganiu przez nie gotowości szkolnej na wysokim poziomie. Prowadzone w przedszkolu obserwacje pedagogiczne i diagnozy wykorzystywane są do indywidualnego doboru metod wychowawczych i dydaktycznych, dzięki czemu dzieci rozwijają się w indywidualnym tempie, zgodnie z własnym potencjałem i chęciami.

Przedszkole jest powiązane licznymi więzami współpracy z instytucjami środowiska lokalnego, sąsiednimi placówkami oświatowymi. Korzysta z ich doświadczeń, pomocy, a także włącza czynne środowisko lokalne do współpracy poprzez różnorodne działania integrujące.

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny