Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rodzice

Drodzy Rodzice!

Nasza placówka realizuje projekt: „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ”, w ramach którego podejmujemy działania w przedszkolu oraz poza nim. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z listem, w którym dokładniej opisane są nasze plany, cele i już zrealizowane działania. Wierzymy, że dzięki wspólnym staraniom, nasze pociechy zostaną wspaniałymi ludźmi!

 

Drodzy  rodzice !!!

Nasze przedszkole jest w trakcie realizacji projektu rządowego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ”. Z funduszu tego projektu każda grupa przedszkolna została obdarowana pakietem książek o współczesnej tematyce, bogatej treści i pięknych ilustracjach.

W salach przedszkolnych powstały „Kąciki literackie” pełne książek, do których dzieci w każdej chwili mają dostęp. Stworzyliśmy ” Kodeks poszanowania książek”. Szukamy kontaktu z książką w trakcie spotkań w bibliotece.  

         Książka potrafi wzbogacić wyobraźnię naszych dzieci, poruszyć ich serca, przenieść w inne światy, może obudzić w nich zainteresowania i pasje,a poprzez swoje ilustracje, może wprowadzić dzieci w świat kolorów, pobudzić do rysowania, usprawnić pracę ręki i myślenie.

         Czas poświęcony na codzienne czytanie książek z dziećmi zaowocuje wzmocnieniem waszych relacji, zaufaniem, otwartością i bliskością. Pełen wachlarz pozytywnych emocji, uczuć, ale i rozwoju dzieci na którym wszystkim nam zależy.

         Dlatego prosimy o współpracę poprzez czytanie dzieciom książek, odwiedzanie bibliotek, stworzenie własnej biblioteczki w domu. Na pewno zaowocuje to w przyszłości pozytywnymi  relacjami oraz wzbogaci wnętrze Waszych dzieci. Dzięki książkom staną się lepszymi ludźmi.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny