Realizowane projekty

Samorządowe Przedszkole w Międzylesiu w ramach projektu unijnego „Kulturowe spotkania z Bolkiem i Lolkiem oraz Krecikiem, Międzylesie – Kraliky” realizowanego ze środków Funduszu Mikroprojektów w EuroregioneGlacensis w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – w miesiącu lipiec - sierpień 2020 r. będzie realizowało działanie: „Remont i wyposażenie zaplecza sanitarnego w Samorządowym Przedszkolu w Międzylesiu”. Na potrzeby realizacji ww. projektu, w tym podniesienia rangi planowanych spotkań polsko-czeskich zaplanowano remont i wyposażenie zaplecza sanitarnego na parterze budynku Samorządowego Przedszkola w Międzylesiu. Kolejny etap projektu obejmie przygotowanie sali dydaktycznej: cyklinowanie parkietu oraz zakup niezbędnego wyposażenia.

W ramach projektu realizowanego od 1 lipca 2020 r. do czerwca 2021 r. zaplanowano szereg działań min.:

- zajęcia z języka polskiego dla dzieci z przedszkola w Kralikach i języka czeskiego dla dzieci z przedszkola w Międzylesiu,

- tydzień polski i czeski w grupach przedszkolnych, mający na celu zapoznanie z symbolami narodowymi obu krajów, tańcami i potrawami regionalnymi,

- olimpiada sportowa w ramach wspólnego Dnia Dziecka, mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji i integracji obu społeczności przedszkolnych oraz promowanie projektu.

Główną ideą projektu jest zwiększenie intensywności współpracy instytucji oświatowych oraz społeczności w regionie kralicko-międzyleskim, zwiększenie integracji na poziomie lokalnym, wzmocnienie istniejących więzi, rozwijanie tego co już istnieje i nawiązywanie nowych kontaktów oraz przyjaźni.

Kwiecień 2021