Projekt pn.: "Świętujemy Dzień Dziecka" finansowany z Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych

Utworzono dnia 15.06.2021

Termin realizacji projektu : od 27.05.2021 r. do 07.06.2021 r.

Miejsce realizacji projektu : Samorządowe Przedszkole w Międzylesiu.

Projekt obejmował zabawy i konkursy dla dzieci, organizowane w sali i na placu zabaw. Największą atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia i zabawa z animatorem, bańki mydlane oraz tatuaże i kolorowe warkoczyki. W jednej z sal zabaw zorganizowano KINO, gdzie dzieci oglądały bajki takie jak: Krecik, Bolek i Lolek, Reksio, Żwirek i Muchomorek, Sąsiedzi i inne. Dzieci jak w prawdziwym kinie, wchodziły do „KINA” okazując bilet i kupując popcorn. W innej sali nauczycielki przeprowadziły zadania konkursowe z nagrodami. Znalazły się też pląsy i zabawy sportowe na powietrzu. Dzieci poza przedszkolnymi posiłkami, posiliły się kiełbasą z grilla, sokami i ciastkami. Świętowanie Dnia Dziecka wniosło wiele pozytywnych emocji i radości.

Realizując projekt: dzieci radośnie spędziły czas na wspólnej zabawie, zaktywizowano dzieci z grupy zagrożonej niedostosowaniem społecznym do współdziałania, kształtowano umiejętności kontaktów społecznych, wzmocniono poczucie własnej wartości, zwrócono uwagę dzieciom z rodzin niedostosowanych społecznie na wartość spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśniczym.

Wszystkie cele i zamierzenia projektu zostały zrealizowane. Przyznaną kwotę w wysokości 1.000 zł przeznaczyliśmy na wynajęcie animatora i dmuchanej zjeżdżalni, zakupienie kiełbasy i kubków jednorazowych do grillowania, zakupienie nagród konkursowych w postaci słodyczy.