Projekt pn. "Miś, który przyjechał z Anglii" finansowany z Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Utworzono dnia 22.04.2021

Projekt pn. „Miś, który przyjechał z Anglii”

Termin realizacji projektu: od 15.01.2021r. do 26.02.2021r.

Miejsce realizacji projektu: Samorządowe Przedszkole w Międzylesiu

Realizacja projektu „Miś, który przyjechał z Anglii” przebiegła zgodnie
z zaplanowanym harmonogramem działań. Zajęcia dydaktyczne, również z języka angielskiego wprowadziły dzieci do tematu obchodów Dnia Pluszowego Misia. W czasie realizacji projektu, dzieci przyswajały części ciała w języku angielskim, a także poznawały symbole narodowe Anglii. Realizując działania zwracano uwagę na to, jak ważna jest znajomość języków obcych.

W ramach projektu ogłoszony został konkurs plastyczny dla wszystkich grup przedszkolnych, który skierowany był do dzieci i rodziców. Zainteresowanie było bardzo duże. Wpłynęło wiele ciekawych prac przedstawiających sylwetkę Misia, z podpisanymi częściami ciała w języku angielskim, a także zamieszczone zostały symbole narodowe Anglii.

Cykliczne warsztaty z języka angielskiego dla dzieci słabo przyswajających treści językowe, w tym dla dzieci z rodzin zagrożonych niedostosowaniem społecznym,  pozytywnie wpłynęły na naukę języka angielskiego. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość osłuchania się z językiem obcym, a także rozwijać swoje sprawności językowe. Wykorzystano w tym celu opracowane materiały językowe, głównie zabawy oraz ćwiczenia, które zostały również udostępnione rodzicom do zabaw językowych w domu.

Realizując projekt:

• stworzono możliwości osłuchania z językiem obcym,
  • rozbudzono w dzieciach i rodzicach zainteresowanie językiem obcym,
  • zwrócono uwagę dzieciom z rodzin zagrożonych niedostosowaniem społecznym na wartość posiadania umiejętności porozumiewania się w języku obcym,
  • rozwinięte zostały umiejętności językowe i manualne u dzieci,
  • wzmocnione zostało poczucie wartości i pewności siebie,
  • wzmocniono integrację rodziny poprzez zaangażowanie rodziców do zabawy i pracy z dziećmi.

Wszystkie cele i zamierzenia projektu zostały zrealizowane. Przyznaną kwotę w wysokości 1000 zł na realizacje projektu, przeznaczono na zakupienie pomocy do nauki języka angielskiego, nagród dla uczestników konkursu i materiałów do przygotowania zajęć językowych.

Projekt zrealizowała: A.R.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.