Magiczny czas

Utworzono dnia 27.12.2023

Ostatnie dni przed świętami zapisały się w pamięci jako piękne chwile w cudownej atmosferze.

Grudzień uznawany jest przez wielu za najbardziej magiczny miesiąc w ciągu roku. I coś w tym jest. Świąteczna atmosfera udziela się wszystkim i już od początku miesiąca trwają wielkie przygotowania do najpiękniejszych świąt – Świąt Bożego Narodzenia. Również w Samorządowym Przedszkolu w Międzylesiu wszyscy wspólnie tworzą nastrój i piękną atmosferę.

Ważną sprawą jest wystrój, którego nieodłącznym elementem jest choinka. Choinka jest wiecznie zielonym drzewem iglastym, symbolizującym życiem i odradzanie się, płodność oraz trwanie. Oświetlone drzewko jest symbolem nadziei oraz światła. Dla chrześcijan choinka ustawiona w domach na czas Świąt Bożego Narodzenia jest przede wszystkim symbolem Chrystusa jako źródła życia. Dlatego też w każdej sali przedszkolnej ubierają ją wspólnie dzieci ze swoimi nauczycielkami. Ozdoby są różne: gotowe bądź wykonane przez dzieci, ale wszystkie zawieszone z wielkim zaangażowaniem oraz ekscytacją.

Pracowite Mrówki również piekły i dekorowały świąteczne pierniczki, ale także w ramach akcji charytatywnej przygotowała drobne upominki dla seniorów i niepełnosprawnych z Międzylesia. Wraz z prezentami przekazały życzenia świąteczne i noworoczne.

Grupa Słoneczka również miała pracowity czas przed świętami. W trakcie warsztatów plastycznych rodzice z dziećmi stworzyli piękne stroiki świąteczne, które rozeszły się w mgnieniu oka i dzięki temu grupa pozyskała pieniążki na planowaną wycieczkę. Oprócz tego dzieci piekły i dekorowały piękne pierniczki, które potem chętnie zajadały. Świąteczne zapachy czuć było w całym przedszkolu.

Bardzo dobrą atmosferę zapewnioną miały również dzieci z pozostałych grup, w których nie zabrakło pysznych i pachnącyh pierniczków z kolorowymi ozdobami. Ciężko było się oprzeć zapachom rozchodzącym się w całym przedszkolu.

W każdej grupie odbyła się Wigilia, w trakcie której dzieci poznawały tradycyjne potrawy oraz zwyczaj dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem życzeń. Po wspólnym posiłku na dzieci czekały drobne upominki, które jak zwykle sprawiły największą radość. Cudownie jest obserwować dziecięcą radość, która daje siłę i motywację do każdego działania.

Utworzono dnia 07.01.2024, 18:52