Warsztaty teatralne i rozdanie nagród

Utworzono dnia 02.09.2021

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

„Kulturowe spotkania z Bolkiem i Lolkiem oraz Krecikiem Międzylesie - Kraliky”

W ramach współpracy polsko - czeskiej nasza placówka wyszła z inicjatywą zorganizowania warsztatów teatralnych. Celem działania była wzajemna integracja, wspólna zabawa, przybliżenie swoich języków ojczystych. Efektem pracy w trakcie warsztatów były przedstawienia w dwóch różntych językach.

Warsztaty teatralne i rozdanie nagród konkursu plastycznego "Bohaterowie bajek, Polska - Czechy".

Wraz z zaproszonymi dziećmi z zaprzyjaźnionego przedszkola w Kralikach, 30.08.2021r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach teatralnych „ Dziecięce inspiracje”. Wśród przybyłych na to spotkanie byli również laureaci- zdobywcy nagród konkursu plastycznego „Bohaterowie bajek, Polska -Czechy” .Wszystkie nagrody otrzymane przez dzieci zostały w pełni zakupione z funduszu realizowanego projektu. Spotkanie odbyło się na terenie naszego przedszkola w nowo wyremontowanej ze środków unijnych  sali zabaw wraz zapleczem sanitarnym. Remont ten został również zaplanowany i zrealizowany ze środków realizowanego właśnie projektu pt. „ Kulturowe spotkania z Bolkiem i Lolkiem oraz Krecikiem, Międzylesie -Kraliki”. Głównym zamierzeniem  tego projektu jest wzajemnie poznanie się i próby stworzenia sytuacji w których zaistnieje możliwość nawiązania relacji .

W tym właśnie celu zostały zaplanowane  warsztaty teatralne oparte na  interpretacji przedstawienia - wiersza J.Tuwima „Rzepka”. Na potrzeby warsztatów powstały dwa zespoły tworzące dwa „spektakle”. W trakcie tworzenia przedstawień dzieci miały wiele możliwości do nawiązania relacji było wiele radości i oczywiście „burze mózgów”  w trakcie tworzenia  postaci do przedstawienia. Dzieci korzystały z zakupionych z funduszy projektu materiałów biurowych i artykułów plastycznych,  kuponów materiałów z których powstawały elementy sceny itp. a w trakcie trwania warsztatów wszyscy degustowali się słodkim poczęstunkiem . Warsztaty zakończyły się prezentacją powstałych przedstawień.