OBECNOSCI.PL - wdrażanie systemu

Utworzono dnia 17.01.2022

Od listopada 2021 r. rozpoczęliśmy wdrażanie systemu Obecnosci.pl

Co to jest ?

Jest to aplikacja, która stanowi między innymi narzędzie do naliczania i rozliczania płatności za żywienie i pobyt dziecka w przedszkolu.

System ma ułatwić ewidencję obecności  dziecka w przedszkolu oraz automatycznie rozliczyć opłaty za wyżywienie i pobyt w placówce.

Obecnie wdrażanie systemu polega na wprowadzaniu danych i dostosowaniu do potrzeb przedszkola, a także sprawdzaniu jego funkcjonowania.

W późniejszym etapie, będzie również służył do kontaktu z nauczycielami.

Dla RODZICÓW elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu, uruchamiamy od 01.02.2022 r. (miesiąc próbnego odbijania obecności i kontrolowania przez przedszkole działania systemu).

System ewidencji dziecka w przedszkolu obowiązuje wszystkie dzieci i ich rodziców (opiekunów prawnych) korzystających z usług przedszkola.

Do każdego dziecka przypisana jest jedna indywidualna karta magnetyczna, która będzie wydana

za pisemnym potwierdzeniem odbioru. Rodzic / opiekun prawny obowiązany jest pamiętać o codziennym wyposażeniu dziecka w kartę.

Dla ułatwienia noszenia karty, chcemy zakupić specjalnie do tego celu przeznaczone etui ze smyczą. W związku z tym, jeżeli Państwo wyrażają zgodę,  proszę wpłacić nauczycielkom poszczególnych grup kwotę w wysokości 4,40 zł.

Karty przy wejściu i wyjściu będą odbijały dzieci z pomocą pracownika obsługowego. Odbicie kart w systemie na bieżąco sprawdzać będzie Intendent przedszkola.