Grupa III - SUPERSMYKI (5 latki) wychowawca p. Teresa P. oraz p. Małgosia O.

RYTM DNIA - ROK SZKOLNY 2022/2023

Grupa III  „SUPERSMYKI”

Wychowawca : Teresa Pietruszewska

Godziny pracy oddziału: 8:00  – 15:00

Wietrzenie sali co godzinę lub stale w czasie pobytu dzieci

Godziny realizacji podstawy programowej

Zagospodarowanie czasu przebywania w przedszkolu

zgodnie z podstawa programową

8:00 – 8:30

Mycie rąk przed rozpoczęciem zabawy (utrwalenie wierszyków).  Praca indywidualna o charakterze obserwacyjnym. Zabawy swobodne  służące realizacji pomysłów dzieci,  m.in. konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne

8:30 – 8:50

Przygotowanie do śniadania, m.in.  – czynności porządkowe, higieniczne, samoobsługowe. Pogadanki na temat techniki mycia rąk.

Śniadanie - kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania. Pełnienie dyżurów.

8:50 – 9:00

Czynności porządkowe po śniadaniu.

9:00 – 10:00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą- z zabawą między zajęciami

10:00 – 10:20

Obserwacje, swobodne zabawy dzieci  przy niewielkim udziale nauczyciela: zabawy stolikowe, dydaktyczne, badawcze.

10:20 – 11:30

Czynności higieniczne i samoobsługowe przed wyjściem na zewnątrz budynku. Zabawy w ogrodzie  - zabawy ruchowe organizowane przez nauczycielkę. Zabawy swobodne wg pomysłów dzieci oraz inspirowane przez nauczyciela.  Spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, prace w ogrodzie, itp.

W razie niepogody – zabawy ruchowe w sali zabaw przy otwartych oknach (zabawy ruchowe, zestawy ćwiczeń gimnastycznych), zabawy badawcze, obserwacje przyrodnicze, itp. Zajęcia z języka angielskiego we  wtorek i  piątek

Środa i czwartek religia

11:30 – 11:50

Przygotowanie do obiadu – czynności samoobsługowe, higieniczne (dokładne mycie rąk - utrwalenie nawyku poprzez przypomnienia), pełnienie dyżurów.

11:50 – 12:30

Obiad- nauka prawidłowego posługiwania się sztućcami. Wdrażanie do kosztowania  nieznanych potraw, kulturalnego zachowania się przy stole, utrzymania porządku przy stole.

12:30 – 13:30

Odpoczynek poobiedni ( słuchanie bajek, muzyki relaksacyjne).zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne,  słuchanie bajek.

Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Czas dowolnie zagospodarowany przez nauczyciela – zabawy, praca indywidualna, utrwalenie poznanych wierszy i piosenek, tańce, pląsy, słuchanie opowiadań, zabawy dowolne, zabawy w ogrodzie itd

13:30 – 14:00

Przygotowanie do podwieczorku, m.in.  – czynności porządkowe, higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów. Podwieczorek.

Zabawy w kącikach zainteresowań. Podsumowanie dnia

Kolor czerwony -wprowadza  zmianę organizacji dnia w środę  i czwartek w związku z religią. Realizacja podstawy programowej przesuwa się w czwartek   o ½ godziny.

AKTUALNOŚCI:

Utworzono dnia 27.01.2023
Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom!
czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka