Tydzień czeski w Przedszkolu

Utworzono dnia 20.11.2020, 14:03

Ahoj! Za nami kolejny etap realizacji projektu "Kulturowe spotkania z Bolkiem i Lolkiem oraz Krecikiem, Międzylesie- Kraliky". Podczas tygodnia czeskiego dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, hymnem oraz ważniejszymi informacjami o naszych sąsiadach. Osłuchaliśmy się z językiem, poznaliśmy podstawowe zwroty i słowa. Panie nauczycielki zapoznały dzieci z literaturą czeską, oglądaliśmy bajki z tego kraju. Nieśmiertelny Krecik czy Sąsiedzi wywołały u dzieci salwy śmiechu. Każdego dnia panie kucharki przygotowywały nam smakołyki z czeskiego Menu, które bardzo przypadły dzieciom do gustu. W każdej grupie dzieci uczyły się poleczki, poznawały zabytki oraz odbyły wirtualną podróż po tym kraju. Tańczyliśmy przy czeskiej muzyce rozrywkowej, liczyliśmy po czesku oraz tworzyliśmy piękne prace plastyczne.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.